Hakkımızda


Üreten her bireyin daha verimli ve kaliteli üretim yapabilmesi, üretim maliyetlerinin azaltılması, kimyasal girdilerin daha az kullanılması, sağlıklı gıda ve ürünlerin yetiştirilmesi, çevre ve insan sağlığının korunması, tarımsal sürdürebilirlik ancak bilinçli bir üretim ile söz konusudur. Bu amaçla başta toprak olmak üzere yaprak ve tarımsal sulama sularının analiz edilmesi ve ihtiyaçların doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bu bilinçle, 2012 yılından bu yana Sakarya ilinde Tarımsal Danışmanlık yaparak üreticiyi doğru ve bilinçli tarıma yönlendirmeye çalışan Gülcan Toprak "Toprağımızı beraber tanıyalım" ilkesiyle 2017 yılında Sakarya Toprak Analiz Laboratuvarını üreticimizin hizmetine sunmuştur. Beraberinde Tarımsal Danışmanlık hizmetine de devam ederek yardım isteyen her üreticimizin bahçesine kadar gidip toprak numunelerini uzman ekiplerce alıp analizlerini yaparak gübreleme tavsiyelerinde bulunup daha kaliteli ve verimli bir üretim yapılması sağlanmaktadır.


Misyonumuz


Sakarya Toprak Analiz Laboratuvarı olarak başlıca güç kaynağımız topraktır. Bu anlayış ile uygun metod, cihaz ve uzman personelimiz ile bahçenizden uygun toprak örnekleri alınarak; PH, kireç, su tutma kapasitesi, iletkenlik, potasyum, fosfor, organik madde analizleri yapılarak, analiz sonuçları yorumlanmakta ve yetiştirilecek bitkiye göre bitkilerin besin maddesi gereksinimlerini dikkate alarak gübreleme programları hazırlamaktadır. Böylece gereği kadar gübre verilmesi sağlanarak üreticinin giderleri azalmakta ve toprağın ihtiyacına uygun gübre verilmesi sağlanarak, son derece değerli tarım topraklarımızın verimlilik dengesi korunmuş, daha sağlıklı, daha kaliteli ve daha fazla tarımsal ürün elde edilmiş olmaktadır. Bizim için emek verilmiş her şey değerlidir. Toprağımıza, emeğimize birlikte sahip çıkalım.


Vizyonumuz


Laboratuvarımız makro besin elementlerinin analizini yaparak sunduğumuz hizmetimizi genişleterek, mikro analizler, yaprak analizi, su analizleri, gübre analizlerini de yaparak tüm ihtiyacınıza zamanında karşılık verip müşteri memnuniyetini kazanmak ilk hedefimiz. Kaliteli ve hatasız hizmet verme hedefiyle çıktığımız bu yolda uzman personelimiz ve yenilenen teknoloji desteğiyle sürekli gelişerek daha profesyonel bir çalışma ortamı oluşturmak ve tüm üreticilerimizin talep ve ihtiyaçlarını eksiksiz, zamanında ve beklentilerinin üzerinde yerine getirerek ulusal alanda sektörün önde gelen kuruluşları arasında yer almak istiyoruz.

Hakkımızda Resim